نگاه فارس

ساخت یادمان عبدالله اسکندری شهید مدافع حرم

۱۹ دی ، ساعت ۱۰:۲۶

معاون فرهنگی بنیاد شهید استان فارس از ساخت یادمان عبدالله اسکندری شهید مدافع حرم خبر داد.

به گزارش نگاه فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی بنیاد شهید استان فارس اظهار کرد: مقبره عبدالله اسکندری شهید بی‌سر مدافع حرم، در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز ساخته می‌شود.وی ادامه داد: ساخت یادمان برای این شهید مدافع حرم، جایگزین طرح ساخت المان بزرگداشت این شهید خواهد شد.

وی اضافه کرد: محل ساخت ساخت یادمان این شهید، کنار مزار شهید دوران است و تا قبل از ایام مبارک دهه فجر، کار ساخت این مقبره به پایان خواهد رسید.

معاون بنیادشهید استان فارس همچنین تصریح کرد: شهرداری شیراز یکی از پل‌های ورودی این شهر را به نام شهید اسکندری نام‌گذاری کرده و المان و تندیسی نیز به یاد آن شهید، در همان محل ساخته و نصب شده است.

طی ماه‌های اخیر کمپینی با حضور مشارکت نخبگان، روزنامه‌نگاران، اصحاب رسانه، مدیران و صاحب‌نظران شیراز و فارس با عنوان کمپین ساخت المان سردار شهید عبدالله اسکندری، در فضای مجازی راه‌اندازی شد که ساخت المان و مقبره برای این شهید مدافع حرم را به عنوان مطالبه جدی مطرح کرد.

سردار شهید عبدالله اسکندری، از اولین شهدای مدافع حرم و جزو شهدایی است که عناصر تکفیری گروهک ضد اسلامی داعش، سر از پیکر مطهرش جدا کردند.

انتهای پیام/ن


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *