نگاه فارس
نماینده برنامه‌ریزی دفتر امام‌جمعه شیرازدر اعتراض به سخنان بهرام پارسایی:

«سومین حرم اهل بیت» از شیراز جدا نخواهد شد

۱۷ آبان ، ساعت ۱۵:۱۵

نماینده برنامه‌ریزی دفتر امام‌جمعه شیراز در اعتراض به سخنان بهرام پارسایی گفت: ر جمهوری اسلامی هیچ ارق و غیرت ملی در تقابل یکدیگر قرار ندارند؛ کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری گویای همین مطلب است.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، عصر دیروز در آیین معارفه شهردار جدید شیراز، نماینده برنامه‌ریزی دفتر امام‌جمعه شیراز در اعتراض به سخنان بهرام پارسایی جلسه را ترک کرد.

سید علی نجفی در جمع تعدادی از خبرنگاران اظهار داشت: سومین حرم اهل‌بیت (س) عنوانی است که مقام معظم رهبری در سفر خود به شهر شیراز به‌عنوان سند زرینی به شیراز لقب دادند.

وی ادامه داد: «سومین حرم اهل‌بیت» از شهر شیراز غیرقابل‌تفکیک و جدائی‌ناپذیر است؛ وقتی رهبر انقلاب شیراز را به قدمت و سابقه علم و ادب و دلدادگی به اهل‌بیت این‌گونه بیان کرده‌اند، یعنی تمام ظرفیت‌های موجود در راستای تعظیم و تکریم این جایگاه قرار داده شود.

نجفی افزود: اینکه عده‌ای بخواهند شیراز را به یک‌سو و سومین حرم اهل‌بیت را سوی دیگر به‌عنوان یک شعار تلقی کنند و برنامه فرهنگی هماهنگ با این فرمایش والای رهبر انقلاب را تحت عنوان افراط فرهنگی در این شهر قلمداد کنند، بسی جای تأسف است.

نماینده برنامه‌ریزی دفتر آیت‌الله ایمانی افزود: از ابتدای جلسه معارفه شهردار شیراز شاهد بودیم که شیراز را با همین عبارت شیراز «سومین حرم اهل‌بیت» معرفی کردند و در متن دعوت‌نامه نیز این عبارت بود اما در سخنرانی ایرادشده توسط نماینده شیراز بیان شد که ما در مسائل فرهنگی دچار افراط‌ و تفریط هستیم و شیراز را مدام به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت معرفی می‌کنند.

نجفی خاطرنشان کرد: افراط‌وتفریط یعنی مسئله‌ای تحت عنوان کوروش و روز جعلی ۷ آبان که توسط شبکه‌های معاند و ماهواره‌ای در جهت تقابل ارق ملی و مذهبی عنوان می‌شود که جای تأسف نیز دارد.

وی بابیان اینکه نمی‌دانم باور کنیم که آقای پارسایی از برنامه‌ریزی دشمنان در ماهواره‌ها بی‌خبر است یا نه ،گفت: در جمهوری اسلامی هیچ ارق و غیرت ملی در تقابل یکدیگر قرار ندارند؛ کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری گویای همین مطلب است و همه مردم اعم از اقوام مختلف فارس، ترک، کرد، بلوچ، لر و غیره همه به‌عنوان ایرانی مسلمان و به‌منزله یدِواحد هستند.

این مقام مسؤول تأکید کرد: ما با جاذبه‌های توریستی و گردشگری و آثار باستانی مشکلی نداریم اما آیا برخی متوجه نیستند که این سرمایه‌گذاری و صرف وقت توسط سایت‌ها و شبکه‌های مخالف دین و آیین ملت برای چیست؟ آیا این مطالب را نمی‌فهمند که دشمنان قسم‌خورده نظام هر دفعه به یک عنوان و بهانه جدید به دنبال شکاف ایران اسلامی که مدیون مجاهدت‌ها و رشادت‌های بزرگ‌مردان وزنانی است که در دوران مبارزه علیه رژیم منحوس طاغوت پهلوی و ۸ سال دفاع مقدس ایستادند و جان خود را تقدیم نمودند، هستند.

نجفی تصریح کرد: این مسئله جزء واضحات این مملکت است، بعضی از اظهارات ما بوی هم‌صدایی با شبکه‌های معاند را دارد.

وی بابیان اینکه زحمات نیروهای ارزشی را در یک اقدام ساختار شکنانه افراطی خواندن جای تأسف دارد، افزود: اتفاقاً در مسائل مذهبی دچار کم‌کاری هستند که شاهد برخی از ناهنجاری‌های اخلاقی هستیم، ظاهراً عده‌ای اصل موضوع را متوجه نیستند و جایگاه احمد‌بن‌موسی نه‌تنها در شیراز بلکه در استان فارس برجسته است که مسئولین امر تمام همت و ظرفیت خود را برای اعتلا و علو شأن این حریم صرف نموده‌اند.

نماینده برنامه‌ریزی دفتر آیت‌الله ایمانی متذکر شد: انتظار می‌رود برخی از افراد ارزیابی دقیق‌تری نسبت به مسائل اجتماعی فرهنگی و ملی دینی داشته باشند و بعداً در جایگاه نمایندگی مجلس اظهارنظر نمایند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عصر دیروز بهرام پارسایی در بخشی از سخنان خود گفته بود که شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) است اما نباید بر جنبه‌های فرهنگی افراط‌وتفریط شود، باید برای معرفی و تقویت همه‌ی جنبه‌های این شهر از تاریخی،گردشگری و درمانی نیز توجه داشت.

و در ادامه تاکید داشت: برای اینکه حرم حضرت شاهچراغ (ع) بتواند در جذب گردشگر با حرم امام رضا (ع) رقابت کند، نیازمند توجه و تقویت حرم در کنار دیگر ظرفیت‌های تاریخی شهر شیراز از حافظیه، سعدیه، تخت جمشید و پاسارگاد است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *