نگاه فارس
نماینده ولی فقیه جلسه معارفه شهرداری شیراز را به نشانه اعتراض به حواشی آن ترک کرد

دست یاری پارسایی به‌سوی مشاوران خارجی/ حمله به سومین حرم اهل‌بیت با کلیدواژه افراطی‌گری

۱۷ آبان ، ساعت ۱۱:۴۵

بهتر است نماینده مجلس به‌جای این حاشیه‌سازی‌های سیاسی رسالت و وظیفه اصلی خود که پیگیری مطالبات مردمی است را دنبال کند نه پیگیری اهداف سیاسی حزب خاص موردعلاقه خود.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، معارفه آقای شهردار شیراز شامگاه دیروز با حواشی زیادی برخوردار بود که یکی از این حواشی سخنرانی بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بود که وی ضمن تبریک به مهندس اسکندر پور از شهردار سابق و شورای شهر سابق شیراز و همچنین از صبوری آقای مهندس معافیان تشکر کرد.

پارسایی با اشاره به بازنگری قانون شهرداری‌ها که مربوط به ۶۲ سال گذشته گفت: شهردار شیراز و اعضای شورای شهر پیشنهاده های خود را به شورای عالی استان ارسال کنند تا در مجلس بررسی آن را پیگیری کنیم.

این نماینده پرحاشیه بابیان اینکه گردشگران که وارد شهر شیراز می‌شوند انتظار دیگری دارند، گفت: شهر شیراز در بخش گردشگری، فرهنگی، ادبی، تاریخی، مذهبی و پزشکی شهر شیراز داستان فارس رادار است که به نظر می‌رسد از آن غافل مانده‌ایم.

وی با اشاره به سفر رهبری در سال ۷۸ به استان فارس اظهار کرد: رهبری به‌خوبی به موضوعات گردشگری فرهنگی اشاره‌کرده‌اند که اگرظرفیت‌های گردشگری شهر را فعال و شکوفا کنیم استان از هر منابع دیگر بی‌نیاز خواهد بود که قطعاً ایشان همه جاذبه‌های گردشگری را باهم دیده‌اند.

این نماینده مجلس که با حرف‌های خود مخاطبان را تعجب‌زده می‌کرد بابیان این نکته که افراط‌ وتفریط در مسائل فرهنگی و اجتماعی شیراز صورت گرفته است، افزود: مشکل شهر شیراز این است که در توسعه داشته‌های خود استان در بخش فرهنگی و اجتماعی باید تلاش کرد اگرچه برای این امر از جمله حل کردن مشکل ترافیک اقدامات فراوانی ازجمله زیرگذر و روگذر و پل انجام‌شده اما در بخش فرهنگی نیاز به کار بیشتر داریم.

 

دست یاری پارسایی به‌سوی مشاوران خارجی

استفاده از مشاورین خارجی در توسعه فرهنگی شهر، پیشنهادی است که پارسایی به شهردار جدید شیراز داد. وی در ادامه بیان کرد: برای تیم فوتبال و والیبال خود مربی خارجی می‌آوریم اما مشاور از خارج از کشور نمی‌آوریم که قطعاً گره مشکلات شهری بازخواهد شد که این پیشنهاد‌ها در شورای قبل ا مورد استقبال قرار نگرفته است.

 

حمله به سومین حرم اهل‌بیت با کلیدواژه افراطی‌گری

این سخنگو فعال سیاسی دربیانی عجیب پیشنهاد دیگری به شهردار جدید شیراز داد و بیان کرد: شیراز سومین حرم اهل‌بیت است ویژگی خاصی که رهبری به استان فارس اختصاص دادند اما احساس می‌شود که افراط‌ وتفریط در این مورد نیز بسیار زیاد است، بارها پیشنهاد داده‌ام که شیراز شهر فرهنگی این کشور است که یک تابلو در ورودی‌های این شهر با مضمون به شهر فرهنگی، علم و ادب شیراز خوش‌آمدید، وجود ندارد که این خود افراط است در بحث مذهبی، که نشان می‌دهد بخش فرهنگی و ادبی مغفول مانده و موردپذیرش افکار عمومی نخواهد بود.

پارسایی در ادامه این سخنرانی پرحاشیه با اشاره به اینکه فرهنگ در کنار دین و مذهب گره‌خورده به یکدیگر و تفکیک‌ناپذیر هستند، بیان کرد: وظیفه مسئولین این است که آن‌ها را با یکدیگر گره بدهند نباید بگذارند که افراط‌ و تفریط باعث شود که جامعه نسبت به آن واکنش نشان دهد.

 

ترک جلسه معارفه شهردار شیراز به نشانه اعتراض به سخنان پارسایی

این سخنان حاشیه‌دار پارسایی باعث شد که سید علی نجفی نماینده آیت‌الله ایمانی ولی‌فقیه در استان فارس که به این برنامه دعوت‌شده بود به نشانه اعتراض به سخنان پارسایی، جلسه معارفه را ترک کند که هیچ‌کدام از مسئولین این امر را متوجه نشدند و اظهار نگرانی و دغدغه‌ای نکردند.

جای سؤال اینجاست که آیا افکار عمومی نسبت به  برند سومین حرم اهل‌بیت واکنش نشان داده‌اند یا مسئولین حساس شده‌اند و نمی‌توانند به‌خوبی از این برند استفاده کنند؟

باید از این نماینده فعال و پرحاشیه شهر شیراز پرسید که آیا دغدغه شما نبود بیلبورد در ورودی‌های شهر شیراز با مضامین شهر ادب و علم و فرهنگ است؟ اما گویا به نظر می رسد دغدغه شما نرسیدن به اهدافی است که خود میدانید.

این نماینده به‌ظاهر دغدغه مند اظهار کرد که پیگیری ثبت روز کوروش در تقویم ایران نیز خواهد بود، که تشویق حاضرین در سالن را به همراه داشت.

شاید جالب نباشد که وظایف ایشان را در مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نماینده شهر شیراز یادآوری کنیم، اما لازم است که به ایشان گفت دغدغه‌های اصلی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بسیار مهم‌تر از پیگیری ثبت روزی برای کوروش است، شما در گفته‌های شنیده‌شده کوروش کبیر را فرمانروایی مردم‌دار و با دغدغه برای مردم خوانده‌اند نه فرمانروایی که به دنبال منافع شخصی خود بود.

بهتراست برای یادآوری مجدد کتاب تاریخ ایران اسلامی را مرور کرد تا با این ندانم‌کاری‌های سیاسی که باید اسمش را گذاشت دانم کاری‌های از عمد، بهانه‌هایی به دست دشمنان قسم‌خورده نظام ایران اسلامی ندهیم و بازیچه دست کشورهای سو استفاده کننده نشویم.

اینکه شیراز در ۲۸ شهر ادبی جایگاهی ندارد به گفته خودتان از بی‌عرضگی خودتان است، این را باید به شما مسئولین به‌ظاهر دغدغه مندی که دایه دار فرهنگ هستید، گفت و  شما باید پاسخگو باشید نه مردم شیراز که شما را به‌عنوان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده‌اند.

خوب است که خود نیز بر این مواقف هستید که باید پاسخگوی اعتماد مردم باشید و باید قرص و محکم کمربندهای خود را برای خدمت به مردم ببندید.

پارسایی در پایان گفته‌های خود گفت: بدون شک شاه‌چراغ زمانی می‌تواند از لحاظ جذب گردشگر با مشهد مقدس رقابت کند که دیگر توانمندی‌ها را در کنار آن تقویت کرد.

باید گفت که اگر مشهد مقدس تنها بابرکت حضور حرم امام رضا (ع) توانسته است به قطب گردشگر کشور تبدیل شود و اینکه شیراز با وجود حرم مطهر شاه‌چراغ و امام زادگان دیگر که به شهر گنبد آبی‌ها مشهور است نتوانسته در حوزه جذب گردشگر قوی باشد را باید شما مسئولین پاسخ‌گو باشید.

بهتر است شما نماینده مجلس به‌جای این حاشیه‌سازی‌های سیاسی رسالت و وظیفه اصلی خود که پیگیری مطالبات مردمی است را دنبال کنید نه پیگیری اهداف سیاسی حزب خاص موردعلاقه خود.

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *