نگاه فارس
مدیرکل گمرک استان فارس:

واردات استان فارس ۹ درصد کاهش یافت/ کاهش ۱۲ درصدی مسافران خارجی

۱۶ آبان ، ساعت ۱۵:۱۲

در ۷ گذشته در مجموع ۲۰۴ هزار و ۲۴۶ نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شده‌اند که ۱۷۱ هزار و ۱۱ نفر از آنها ایرانی و ۳۲ هزار و ۲۳۵ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند که از این تعداد مسافران ورودی ایرانی ۳ درصد و ورودی خارجی ۱۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش نگاه فارس، خداداد رحیمی اظهار داشت: در ۷ ماه گذشته ۱۲ هزار و ۲۰۶ تن کالا به ارزش ۴۸ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۵ دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن یک درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۹ درصد کاهش داشته است.

وی درباره تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس نیز گفت: در ۷ گذشته در مجموع ۲۰۴ هزار و ۲۴۶ نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شده‌اند که ۱۷۱ هزار و ۱۱ نفر از آنها ایرانی و ۳۲ هزار و ۲۳۵ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند که از این تعداد مسافران ورودی ایرانی ۳ درصد و ورودی خارجی ۱۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان فارس عنوان کرد: در این مدت تعداد ۱۹۷ هزار و ۳۱۲ مسافر نیز از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که ۱۶۷ هزار و ۷۹۳ نفر از آنها ایرانی و ۲۹ هزار و ۵۱۹ نفر مسافر خارجی بوده‌اند که از این تعداد مسافران خروجی ایرانی یک درصد و خروجی خارجی ۱۵ درصد کاهش داشته است.

در ۷ ماه نخست سال ۱۲۷ هزار و ۳۳۶ تن کالا به ارزش ۱۲۱ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۲۱۳ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.

منبع خبرگزاری تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *