نگاه فارس

از نصب آرم شهرداری بر روی پیراهن تیم فجر تا آرزوی برآورده نشده احمد رضا دستغیب

۱۶ آبان ، ساعت ۱۱:۴۹

شامگاه دوشنبه در جلسه علنی شورای شهر شیراز ۱۲ دستور کار مطرح و مورد بحث قرار گرفت که با طرح‌های دوفوریتی، ۹ مورد به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، شامگاه روز گذشته در صحن شورای شهر شیراز مساعدت مالی ۵۰ میلیون تومان به تیم فوتبال برق نوین شیراز و ۱۰۰ میلیون تومان به فجر شهید سپاسی شیراز به‌شرط تحقق بودجه، به تصویب رسید.

این موضوع یکی از بحث‌برانگیزترین مصوبات شورای شهر شیراز بود که موافق و مخالفانی داشت، طبق این مصوبه هر تیم به ازای هر بٌرد مبلغ ۱۰ میلیون تومان و در صورت راه‌یابی به لیگ برتر ۲۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

مساعدت مالی چند صدمیلیونی ضرورتی ندارد

۶ عضو شورا در توضیح مخالفت خود، نامعلوم بودن تحقق بودجه مصوب امسال و بدهی‌های شهرداری شیراز در پروژه‌های عمرانی را بیان می‌کردند که باوجود چنین شرایطی مساعدت مالی چند صدمیلیونی ضرورتی ندارد و شهرداری شیراز به‌تنهایی متولی ورزش و گروه‌های فوتبال نیست.

۷ عضو موافق نیز بر لزوم توجه به تیم‌های فوتبال تأکید داشتند و معتقد بودند که جوانان نیاز به هیجان و نشاط دارند و توجه به ورزش موجب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود و مساعدت مالی به این دو تیم در بین رقم بیش از ۳ هزار میلیارد تومانی بودجه شهر شیراز چندان مبلغ قابل‌توجهی نیست.

طبق توضیح سرپرست شهرداری شیراز: اواخر سال ۹۴ مقررشده بود که شهرداری شیراز هرماه ۱۰۰ میلیون تومان به تیم فجر شهید سپاسی مساعدت مالی داشته باشد که در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان به تیم مذکور پرداخت‌شده و بعد از آن مبلغی از سوی شهرداری شیراز پرداخت‌نشده است، به‌جز دربردهایی که ۱۰ میلیون تومان دریافت کردند.

 

نصب آرم شهرداری شیراز برو روی پیراهن بازیکنان تیم فجر

اسدی با اشاره به اینکه استاندار وقت از شهرداری شیراز خواسته بود که به تیم فجر شهید سپاسی شیراز یک میلیارد تومان مساعدت شود و بعد خود استاندارد جبران کند، گفت: ما این مبلغ پیشنهادی را به ۳۰۰ میلیون تومان کاهش دادیم که در سه ماه متولی هرماه ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شد و به تیم برق نوین شیراز نیز ۵۰ میلیون تومان مساعدت مالی شد.

رئیس شورای شهر شیراز که موافق مساعدت مالی به این دو تیم فوتبال شیرازی بود پیشنهاد داد که بر روی پیراهن بازیکنان آرم شهرداری شیراز نصب شود.

در این جلسه، پیشنهاد برگزاری جلسه فوق‌العاده غیرعلنی رسمی، طرح چارت تشکیلاتی شورای اسلامی شهر شیراز، مصوبات شورای نام‌گذاری و نام‌گذاری هفته متنهی به ۲۶ آذر به نام هفته حمل‌ونقل درون‌شهری نیز به تصویب رسیدند.

 

گلایه موسوی از تعطیلی مرکز پژوهش و مطالعات شورای شهر شیراز 

عبدالرزاق موسوی در جمع اعضای شورای شهر از تعطیلی مرکز پژوهش و مطالعات شورای شهر شیراز که هم‌زمان با مرکز پژوهش و مطالعات شورای اسلامی شهر مشهد راه‌اندازی شده بود، گلایه و ابراز تأسف کرد.

قائدی، صبوری، ناصری، دهقان و حاجتی به‌عنوان نمایندگان شورا در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند و قاسم مقیمی به‌عنوان رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز معرفی شد.

مساعدت مالی ۲۰ میلیون تومانی به مرکز حافظ‌شناسی برای برگزاری یاد روز حافظ، مساعدت مالی ۱۰ میلیون تومانی کمیسیون فرهنگی شورا به تیم ۱۰ نفره فوتبال نابینایان کشور که ۸ عضو آن اهل شیراز هستند و طرح نامزدی شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران نیز مصوب شدند.

 

اعتراض پاک فطرت از نحوه تصمیم گیری طرح های دوفوریتی

در این جلسه سیروس پاک‌فطرت نسبت به نحوه ابراز و تصمیم‌گیری درباره دوفوریتی شدن طرح‌ها انتقاد کرد و گفت: تاکنون هیچ‌کدام از موضوعاتی که دوفوریتی مطرح‌شده ضرورت نداشته است، شورای پنجم دو فوریت را زیر سؤال برده است.

 

آرزوی برآورده نشده احمد رضا دستغیب

آخرین موضوعی که در صحن شورا مطرح شد و به تصویب نرسید در خصوص شهر دوستدار سالمند بود که احمدرضا دستغیب گفت: من از مجلس هشتم در آرزوی این بودم که شهرداری شیراز بانی راه‌اندازی و تجهیز یک پارک برای سالمندان شود، آیا در این طرح پیشنهادی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا با خود سالمندان صحبت شده است که نیازمندی‌شان چیست، به نظر من این طرح کارشناسی شده نیست و نواقصی دارد.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *