نگاه فارس

هشدارهاي پليس به زائران اربعين حسيني

۲۵ مهر ، ساعت ۱۲:۰۲

سرپرست پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي استان فارس هشدارهايي را خطاب به زائراني كه قصد شركت در مراسم اربعين حسيني دارند، اعلام كرد .

به گزارش نگاه فارس، به نقل از پايگاه خبري پليس فارس سرهنگ يوسف ملك‌زاده گفت: امسال برخلاف سال‌هاي گذشته كه در روزهاي منتهي به اربعين حسيني مرزها باز مي‌شد، موضوعي تحت عنوان ورود بدون ويزا به عراق وجود ندارد .

او تاكيد كرد: زائران حتما بايد براي خروج از مرز ايران و وارد شدن به كشور عراق، گذرنامه و ويزاي معتبر داشته باشند .

ملك‌زاده با تصريح اينكه گذرنامه‌هايي معتبر است كه حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، گفت: افرادي كه تاريخ گذرنامه آنان گذشته يا فرصت قانوني كافي را ندارد بايد حتما با مراجعه به دفاتر خدمات دولت الكترونيك، پليس ۱۰+، نسبت به تمديد گذرنامه اقدام كنند .

اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد كه زائران بايد در سامانه samah.haj.ir ثبت نام كرده و ويزاي خود را از دفاتر زيارتي مجاز اخذ كرده باشند، گفت: براي تسريع در روند صدور ويزا نمايندگي سفارت عراق در شهر شيراز راه اندازي شده و تنها جوابگوي دفاتر زيارتي مجاز فعال در استان فارس و استان‌هاي جنوبي ايران است .

او دريافت ويزا براي دانشجويان و محصلان را با سپردن وثيقه لازم نزد معاونت وظيفه عمومي نيروي انتظامي را ممكن دانست و گفت: زائران محترم در حفظ و نگهداري گذرنامه و ويزاي خود دقت لازم را داشته باشند و اين اسناد را در اختيار افراد ناشناس قرار ندهند و اگر مدارك گم يا با مشكلي مواجه شد، به كنسولگري‌هاي ايران در شهرهاي كربلا و نجف مراجعه كنند .

سرپرست پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي فارس از زائران درخواست كرد كه براي نگهداري مدارك و پول از يك كيف كوچك كه به گردن آويخته مي‌شود، استفاده كنند .

او با بيان اينكه استفاده از گذرنامه ديگري جرم محسوب گفت: در صورت وقوع چنين امري با طرفين برابر قانون رفتار و ضمن ثبت مشخصات آنان در سيستم تخلفات گذرنامه محدوديت‌هايي در استفاده يا خروج از كشور آنان اعمال مي‌شود .

ملك‌زاده گفت: گذرنامه افراد در كوتاه‌ترين زمان ممكن صادر و به نشاني پستي اعلام شده توسط متقاضي ارسال مي‌شود؛ اگر ظرف سه تا پنج‌روز گذرنامه به نشاني اعلامي ارسال نشد، فرد با در دست داشتن مدارك شناسايي معتبر به اداره گذرنامه فرماندهي انتظامي فارس در نشاني شيراز بلوار مدرس، كوچه ۵۷ مراجعه كنند .

سرپرست پليس امنيت عمومي فارس همچنين گفت: براساس اعلام ستاد اربعین حسینی، مرزهای خسروی، مهران، چزابه و شلمچه، دراختیار زائران خواهد بود .

ملك‌زاده گفت: توصیه پلیس به زوار درطول سفر اربعين این است که از پذیرفتن امانات و حمل بسته‌های مشکوک اكيدا خودداری كنند و به هيچ عنوان مواد غذايي و مايعات فاقد علائم شناسه‌دار استفاده نكنند .

سرپرست پليس امنيت عمومي فارس به زائران اربعين توصيه كرد كه از خرید یا پذیرش رایگان اسباب بازی‌های کنترلی و عروسک  باطری‌دار و لوازم مشابه در طول مسیر سفراجتناب كنند


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *