نگاه فارس

شورای چهارم، مقصر مشکلات شورا

۲۴ مهر ، ساعت ۱۸:۱۰

یکشنبه‌های شورای شهر شیراز دیدنی است، یادآور جملاتی است که این روزها از زبان اکثر دولت‌مردان به هنگام قرار گرفتن در فشار، آن را می‌شنوید و آن چیزی نیست جز :«همه‌چیز تقصیر دولت قبل است.»

به گزارش نگاه فارس، زهرا کوثری؛ یکشنبه‌های شورای شهر شیراز دیدنی است، یادآور جملاتی است که این روزها از زبان اکثر دولت‌مردان به هنگام قرار گرفتن در فشار، آن را می‌شنوید و آن چیزی نیست جز :«همه‌چیز تقصیر دولت قبل است.»

شاید بارها و بارها به‌حق یا به‌ناحق این جمله را زیاد شنیده باشید، شاید شما از آن خندیده باشید و یا متأثر شده‌اید و یا به فکر فرورفته‌اید؛ به‌راستی چه چیزهایی تقصیر دولت قبل است و یا قبل‌تر از آن ؟!

درست یا غلط بودن این جریان فکری تنش‌زا، این روزها کمتر کسی از اعضای شورای شهر شیراز را می‌بینید که مقصر مشکلات شورا، را شورای چهارم نداند.

دیری از عمر شورای شهر چهارم نگذشته بود که احمدرضا دستغیب در صحن شورای شهر شیراز افزود: شمایی که من را به بگم‌بگم سیاسی متهم می‌کنید، این روش اربابتان احمدی‌نژاد را منتسب به ما نکنید.

دستغیب با کنایه گفت: شما هنوز در شوک از دست دادن ریاست جمهوری و شورای شهر هستید، هنوز هم امیدوارم که معتدلین جامعه جهت خدمت به مردم شیراز از هیچ کوششی دریغ نکنند.

جوری از مشکلات شورای شهر حرف می‌زنند که انگار قرار بوده وارد مدینه فاضله‌ای شده و بر تخت آن حکم فرمانی کنند، به‌راستی‌که هرکس در هر مسند و جایگاه ای که قرار دارد دارای مشکلات مدیریتی است و هیچ مدیر، مسئول و یا رئیسی کامل و به‌دوراز خطایی تاکنون نبوده و نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد.

گفتن مشکلات از قبل هنر نیست، حل مشکلات هنر است؛ این را باید به اعضای شورای شهر شیراز گفت که در عصر یکشنبه ۲۳ مهر به‌اتفاق سه تن از این شورا مقصر اصلی مشکلات حال حاضر شورای شهر شیراز را، شورای چهارمی‌ها دانستند.

سینا بنی زمان عضو شورای اسلامی شهر شیراز با ارائه گزارش مالی به همراه نمودارهای در خصوص وضعیت درآمد، هزینه و استقراض‌های بانکی شهرداری در ادوار گذشته، انتظار افزایش بودجه سال ۹۷ این مجموعه را غیرمنطقی دانست و طی آن ادعای روند رشد بودجه درآمد و بودجه شهرداری طی سال‌های ۹۱ تا ۹۵ را رد کرد.

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، خسارت وارده از خرید ۲۸۵ دستگاه اتوبوس توسط شهرداری که او آن را شو نمایشی توصیف کرد، رازیانی میلیاردی برای شهروندان این کلان‌شهر توصیف می‌کند.

سید احمدرضا دستغیب در ابتدای جلسه علنی شورای شهر شیراز سخن می‌گفت، مدعی شد که جریمه و خسارت ۱۸۵ دستگاه اتوبوسی که هنوز وارد ناوگان حمل‌ونقل شیراز نشده، روزانه ۹۰ میلیون تومان و ماهیانه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

این داستان دولت قبل و شورای قبل همچنان ادامه دارد، مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شیراز اعلام کرد که شورای چهارم و شهرداری وقت نزدیک به ۲ برابر اعتبار پیش‌بینی‌شده ردیف بودجه‌ای ماده ۱۷ هزینه کرده است.

وی در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هفته گذشته اعلام شد که شورای چهارم و شهرداری از ردیف بودجه‌ای ماده ۱۷ بالغ‌بر ۹۱۷ میلیون تومان هزینه کرده است.

 

امیداست اعضای شورای شهر پنجم شیراز که با شعار دیوار شیشه‌ای بر روی کار آمده‌اند که خلاف آن را هم ثابت کردند، دست از سیاه کردن این شیشه با دود سیاسی‌کاری بردارند و بگذارند این شعار شیشه‌ای همان به رنگ شیشه و یا به رنگ شعار باقی بماند و سعی در ماندگاری این دیوار شیشه‌ای داشته باشند نه با مقصر جلوه دادن شورای شهر قبل و یا دولت قبل سعی در رفع اتهامات و اشکالات به این طیف فکری کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *