نگاه فارس
حاجتی در گفتگو با نگاه فارس؛

شهر شیراز از تاخیر در حکم صدور شهردار شیراز آسیب‌دیده است/ قطعاً در هفته آینده تکلیف شهر را مشخص خواهیم کرد

۵ مهر ، ساعت ۱۷:۴۵

عضو شورای شهر شیراز گفت: شهر شیراز از تأخیر در انتخاب شهردار آسیب‌دیده است، حتی اگر دلایل غیرمنطقی نیز باشد غیرمنطقی‌تر آن است که ما این آسیب را ادامه دهیم، قطعاً در هفته آینده تکلیف شهر را مشخص خواهیم کرد.

مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز در گفت گو با نگاه فارس، پیرامون طولانی شدن زمان انتخاب شهردار گفت: آن چیزی که در قوانین به‌عنوان اختیارات شورای شهر دیده‌شده است این است که ما می‌توانیم رسماً برای انتخاب شهردار اقدام کنیم.

وی بابیان اینکه اعضای شورای شهر منتظر هستند تا وزارت کشور دلایل این تأخیر را اعلام کنند، افزود: دولت پس از انتخابات بلافاصله وارد مرحله تغییر استانداران شده است؛ بخشی از این موضوع به دلیل اینکه سمت استانداری حساس بوده است و بخشی دیگر به دلیل اینکه وزیر کشور برای تودیع معارفه استانداران در سفر بوده‌اند، که درنهایت بخشی از این تأخیر را به دلیل مشغله دولت میدانیم.

عضو شورای شهر شیراز عنوان کرد: که اولویت اول وزارت کشور با انتخاب استانداران استان‌ها بوده است و بعد شهرداران شهرها که در همین هفته اخیر شاهد انتخاب شهرداران کلان‌شهرهای کشور بوده‌ایم.

وی در ادامه افزود : آن چیزی که در قانون وجود دارد صدور حکم مجوز شهرداران در مدت ۱۰ روزه است که گذشت این زمان و عدم جواب وزارت کشور طبیعی نیست، وزارت کشور باید دلایل مخالفت خود را به شورا اعلام کنند و بنا بر قانون حق اعتراض هم وجود دارد.

حاجتی در پاسخ به سؤال اینکه در صورت عدم صدور حکم عبدالحمید معافیان شورا چه خواهد کرد، گفت: این موضوع در هفته آینده در شورا بررسی خواهد شد که از اختیارات قانونی خود برای صدور مجوز شهردار استفاده خواهیم کرد یا ورزات کشور حکم مهندس معافیان را صادر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همچنان ازنظر ما شهردار شیراز آقای معافیان است یادآور شد: اعلام انصرافی از جانب آقای معافیان حق قطعی و قانونی خودشان است و شورای شهر ایشان را در چنین تنگنایی قرار نخواهد داد.

عضو شورای شهر شیراز در پاسخ به سؤال اینکه در صورت عدم صدور حکم عبدالحمید معافیان گزینه دیگر برای تصدی صندلی شهرداری چه کسی است، بیان داشت: اگر تمام راه‌های قانونی بسته باشد قطعاً راهی جز انتخاب فرد دیگری به‌عنوان تصدی صندلی شهرداری نیست ، زیرا به دلیل کافی شهر شیراز از این تأخیر آسیب‌دیده است حتی اگر دلایل غیرمنطقی نیز باشد غیرمنطقی‌تر آن است که ما این آسیب را ادامه دهیم، قطعاً در هفته آینده تکلیف شهر را مشخص خواهیم کرد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *