نگاه فارس

کج بودن خشت اول شورای شهر شیراز

۳۰ شهریور ، ساعت ۱۲:۵۶

 باید گفت که اگر خشت اول را شورای شهر شیراز کج نهادند تا چهار سال این  دیوار  کج بالا خواهد رفت و شاید دیر یا زود سرنوشتی جز سقوط نداشته باشند.

به گزارش نگاه فارس، طی دو روز گذشته وزیر کشور حکم شهرداران ۱۲ شهر ازجمله، شهرهای اهواز، بوشهر، کرج، بندرعباس و … را صادر کرده است که ابلاغ در سایت رسمی وزارت کشور به آدرس www.moi.ir قابل‌مشاهده است، اما هنوز در اخبار صادره خبری از نام شهردار شیراز نیست، کسی که انتخاب وی توسط شورای شهرشیراز حدود ۴۰ روز می‌گذرد.

در یادداشت های قبل از اما و اگرهای انتصاب شهردار احتمالی شیراز گفته ایم و از اعضای شورای پنجم شهر خواسته ایم هر چه زودتر به این بلاتکلیفی شهر و شهرداری شیراز پایان دهند، اما انگار این بلاتکلیفی شهر و شهرداری شیراز به نفع عده ای است.

 

و هرروز گوش اصحاب رسانه این وعده‌ی تکراری را می شنود که طی چند روز آینده حکم شهردار شیراز ابلاغ می‌شود، و هر روز این خبر تکراری روی دکه های روزنامه فروشی است و مردم هر روز بی اعتماد تر از دیروز.

 

اگر واقعاً شهردار پیشنهادی شیراز برای تصدی این سمت با مشکلات قانونی مواجه شده است بهتر نیست در همین ابتدای کار شورا و به نشان از تبعیت از قانون و اهمیت منافع شهر و مردم بر منافع جناحی و سیاسی، در جلسه بعدی شورای شهر تکلیف گزینه بعدی جهت معرفی به وزارت کشور را مشخص کنند؟

 

اگر جلسات استماع برنامه‌های ۵ گزینه نهایی شهرداری که بیش یک ماه گذشته در شورا را صوری ندانیم، شورا با توجه به برنامه‌های ارائه‌شده و جلسات برگزارشده با این افراد به‌راحتی می‌تواند گزینه بعدی خود را هر چه زودتر بارأی گیری مشخص کند.

 

نمایندگان محترم شورای سومین حرم اهل‌بیت، متأسفانه در ذهن مردم این‌گونه دارد شکل می‌گیرد که اعضای شورا جناحی و سیاسی رفتار می‌کنند. باید گفت که اگر خشت اول را کج نهادند تا چهار سال دیوار شورای شهر پنجم شیراز کج بالا خواهد رفت و شاید دیر یا زود سرنوشتی جز سقوط نداشته باشند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *