نگاه فارس

مراسم شیرخوارگان حسینی در ۴۰۰ نقطه استان فارس برگزار می‌شود

۲۷ شهریور ، ساعت ۱۶:۴۷

رئیس هیئت خادمین عاشقان ثارالله (ع) شیراز گفت: پیش بینی شده است که مراسم عظیم شیرخوارگان حسینی در ۴۰۰ نقطه استان فارس برگزار شود.
به گزارش نگاه فارس، شاهرخ صبوری، با بیان اینکه امسال مراسم عظیم شیرخوارگان حسینی در ۴۰۰ نقطه استان فارس برگزار می‌شود، گفت: این مراسم همه ساله در اولین جمعه محرم برپا می‌شود که امسال به خاطر تقارن روز نخست محرم با روز جمعه، مراسم شیرخوارگان در اولین روز از ماه محرم برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این مراسم همچون دیگر نقاط جهان، در چهار هزار و ۵۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ نقطه در فارس برای برگزاری مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی اعلام آمادگی کردند.

صبوری با اشاره به اینکه استان فارس در سال گذشته از لحاظ جمعیت و کیفیت برگزاری مراسم، مقام اول کشور را به خود اختصاص داد، بیان کرد: سال گذشته ۶۰ هزار دست لباس شیرخواره بین مردم توزیع شد در حالی که امسال این رقم به ۷۰ هزار دست رسیده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های جانبی زیادی برای مراسم شیرخوارگان پیش بینی شده است، عنوان کرد: از خانواده‌های شهدای مدافع حرم برای حضور در این مراسم دعوت خواهیم کرد و این مراسم به صورت مستقیم از حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پخش زنده می‌شود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *