نگاه فارس
نماينده مردم شيراز در مجلس:

براي اصلاح ساختارها ابتدا بايد تفكر تصحيح شود

۲۷ شهریور ، ساعت ۱۶:۱۰

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي اعتقاد دارد كه براي اصلاح ساختارها در سطوح مختلف و بهبود شرايط و تسريع در روند توسعه، بايد ابتدا به دنبال تصحيح تفكرها بود.
به گزارش نگاه فارس، مسعود رضايي دوشنبه ۲۷ شهريور در چهارمين جشنواره تجليل از روابط‌عمومي‌‌هاي برتر فارس بر اين نكته تاكيد كرد كه تغيير ساختار با حذف يا ايجاد فيزيكي يك تشكيلات امكان پذير نيست بلكه تفكر نسبت به فعاليت‌هاي سيستمي با بهره‌وري بالا و تاثيرگذار، تغيير كند.

او گفت: از لحاظ ساختاري، ساختار اداري در كشور ما بيمار است؛ بسياري از اين ساختارها، كپي برداري شده از ساير كشورهاست اما نتوانسته‌ايم اين ساختارهاي كپي شده را به‌خوبي بومي‌سازي كنيم.

رضايي با بيان اينكه بعضي ساختارها به‌جاي اينكه امور را تسهيل كند، سدي در مسير انجام فعاليت‌ها بوده و باعث مشكلاتي مي‌شود، گفت: ساختاري كه با تغيير يك مدير امكان بر هم زدن، حذف يا گسترش آن وجود داشته باشد، نمي‌تواند باعث تسهيل در امور شود.

او با اشاره به حذف سازمان برنامه و بودجه و تمام تشكيلات‌هاي زيرمجموعه آن در گذشته، گفت: اينكه به دليل متناسب نبودن يك تشكيلات با ذائقه و سليقه فردي آن را برهم بزنيم، اصلاح محسوب نمي‌شود؛ حذف سازمان برنامه و بودجه مشكلات عديده‌اي به همراه داشت كه هنوز شاهد تبعات آن هستيم.

رضايي در بخشي از سخنان خود با استناد به سخنان رئيس سازمان برنامه و بودجه، گفت: ۹۰ درصد از آنچه دولت با مشقت و سختي كسب درآمد مي‌كند امروز صرف همين ساختارها مي‌شود؛ ۵ ماه قبل ميزان بدهي دولت ۵۸۰ هزار ميليارد تومان بود، در زمان تغيير وزير اقتصاد اين ميزان به ۷۰۰ هزار ميليارد تومان رسيد؛ افزايش بدهي‌هاي دولت به معناي وجود بيماري در ساختار تشكيلاتي دولت است.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اگر چاره‌اي براي اصلاح ساختار و تشكيلات دولت انديشيده و جلوي ريخت و پاش‌ها گرفته نشود، زماني مي‌رسد كه ديگر بودجه‌اي براي فعاليت‌هاي عمراني باقي نمي‌ماند؛ راه نجات دولت در كوچك شدن ساختار آن است اما براي رسيدن به اين هدف بايد ابتدا تفكر را تغيير داد.

او با بيان اينكه در ساير كشورها خصوصا كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه، تفكر اصلاح شده و ساختارهاي مديريتي تا حد امكان كوچك و بهره‌ور است، گفت: بزرگترين شركت‌هاي جهان كه سالانه ميلياردها دلار گردش مالي دارند، به جاي تراكم نيروي انساني در بخش اداري، نيروهاي خود را در بخش‌هاي توليد متمركز كرده‌اند.

رضايي تاكيد كرد: ما بايد به جاي ساختار سازي به دنبال راهكارهايي براي تسهيل امور باشيم؛ وجود يك تشكيلات و ساختار براي روابط عمومي‌ها اهميت دارد اما مهمتر اين است كه اين تشكيلات امور را تسهيل كرده و روابط درون سازماني، بين سازماني و برون‌سازماني را به‌خوبي تسهيل كند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *