نگاه فارس
انتقاد شدید امام‌جمعه شیراز از بی‌عدالتی موجود در جامعه؛

یک نفر سوار پورشه ۲ میلیاردی می‌شود و یک نفر در خانه ۲۷ متری زندگی می‌کند

۲۵ خرداد ، ساعت ۲۱:۳۷

 امام‌جمعه شیراز با انتقاد شدید از توزیع ناعادلانه ثروت در جامعه گفت: هنگامی‌که افراد پورشه ۲ میلیارد تومانی سوار می‌شوند، در مقابل باید کسانی هم باشند که با ۵ سر عائله، در خانه‌ای ۲۷ متری زندگی کنند!

به گزارش نگاه فارس؛ آیت‌الله اسدالله ایمانی بعد از ظهر امروز در ادامه بازدید خود از محله‌های محروم این شهر در جمع اهالی محله دلگشا در مسجد امام خمینی (ره) با اشاره به بازدید خود از یک خانواده محروم، اظهار داشت: به خانه‌ای رفته‌ام که ۵ نفر در ۲۷ متر فضا زندگی می‌کنند، یعنی حمام و آشپزخانه و دستشویی و … در همین ۲۷ متر برایشان تعریف‌شده است! آن‌وقت رادیو اعلام می‌کند که افرادی در همین شهر سوار پورشه ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی می‌شوند! آیا این با توزیع ثروت عادلانه و یک جامعه اسلامی همخوانی دارد؟

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه باوجود این نابرابری‌ها، عدالتی در جامعه وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: این وضعیت نابرابری و توزیع ناعادلانه ثروت باید اصلاح شود و بیش از این درباره آن حرف نخواهم زد، چراکه باید مدام خون‌دل خورد.

امام‌جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت کار فرهنگی از سوی جوانان به‌ویژه در فضای مجازی اظهار داشت: باید کار فرهنگی درست را بدون توجه به حرف‌وحدیث‌های معمول انجام داد و هیچ‌گاه از این مسئله هراسی نداشته باشیم که ما را مرتجع و تندرو بخوانند و جوانان نیز باید خودشان تشخیص موضوع داده و کارهای اصلی و اساسی را که به درد دین و دنیا می‌خورد، انجام دهند.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه فضای مجازی در کار فرهنگی بسیار مؤثر است و جوانان باید تحلیل سخنان رهبری را در این فضا گسترش دهند و تنها به نقل صحبت‌ها اکتفا نکنند، افزود: جوانان انقلابی در انجام کار فرهنگی اصولی، از اینکه آن‌ها را تندرو بخوانند ترسی به دل راه ندهند؛ چراکه از صدر اسلام تاکنون این هجمه‌ها وجود داشته است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن در حمایت از پابرهنگان و محرومان ادامه داد: همین پابرهنگان و به قول برخی مرتجع‌ها هستند که وقتی خطری متوجه این مملکت می‌شود سینه سپر می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر که ادعا نیز دارند موقع خطر، سوراخ موش را به قیمت ثروت پدرشان می‌خرند و پنهان می‌شوند!

امام‌جمعه شیراز بابیان اینکه گذشته تمام افراد و عملکرد آن‌ها مشخص است و ریاکاری فایده‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: آیا جوان‌های شمال غرب شیراز با قیافه‌های کذایی و رقاصی و آوازخوانی، مدافع کشور می‌شوند یا بچه پابرهنه‌ها؟ معلوم است که همین پابرهنه‌ها از کشور دفاع کرده‌اند، بنابراین این‌ها سرمایه هستند و باید حفظشان کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به نقش جوانان در پیشگیری از مفاسد فرهنگی اشاره کرد و گفت: جوانان می‌توانند جلوی مفسده‌ها را بگیرند و نمونه این مسئله خانم جوانی بود که با اطلاع‌رسانی به‌موقع از فعالیت عده‌ای در شهر شیراز پرده برداشت.

آیت‌الله ایمانی در این خصوص ادامه داد: چندی پیش خانم جوانی به ما زنگ زد که یک نفر از تهران برای آموزش مسائل جنسی به شیراز می‌آید و تحت عنوان بهداشت جنسی به ارائه مطالب منحرف‌کننده می‌پردازد که این اطلاع به‌موقع سبب شد ما موضوع را پیگیری کرده و از این فعالیت جلوگیری کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: امروز جوان‌ها همان‌طور که آقا فرموده‌اند آتش به اختیار باید وارد عرصه شده و مشکلات فرهنگی را چاره کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *