نگاه فارس

۲.۵ هزار تن کالا وارد استان فارس شد

۷ خرداد ، ساعت ۸:۵۵

مدیرکل گمرک استان فارس گفت: در دو ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۵۰۲ تن کالا به ارزش ۱۳ میلیون و ۱۴۷ هزار دلار از طریق گمرکات فارس وارد کشور شده است.

به گزارش نگاه فارس؛ خداداد رحیمی با بیان اینکه در دو ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۵۰۲ تن کالا به ارزش ۱۳ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۱۴ دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۱ درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۴ درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: اولویت‌بندی کالاهای وارداتی سبب کاهش واردات شده است.

وی درباره تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس نیز گفت: در دو ماهه نخست سال در مجموع ۵۸ هزار و ۲ نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شده‌اند که ۴۸ هزار و ۸۸۳ نفر از آنها ایرانی و ۹ هزار و ۱۱۹ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند که از این تعداد مسافران ورودی ایرانی ۱۲ درصد افزایش و ورودی خارجی ۲۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان فارس عنوان کرد: در این مدت تعداد ۵۸ هزار و ۹۷۶ مسافر نیز از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که ۵۰ هزار و ۹۴۰ نفر از آنها ایرانی و ۸  هزار و ۳۶ نفر مسافر خارجی بوده‌اند که از این تعداد مسافران خروجی ایرانی ۱۵ درصد افزایش و خروجی خارجی ۶ درصد کاهش داشته است.

در دو ماه نخست سال ۲۹ هزار و ۳۲۵ تن کالا به ارزش ۲۶ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۸۵۰ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۸۱ و ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *