نگاه فارس
مجلس ضمن اصلاح بودجه برای تامین نظر شورای نگهبان مصوب کرد

یارانه ۳ دهک بالای درآمدی حذف می شود

۱۶ اسفند ، ساعت ۱۳:۲۹

به گزارش نگاه فارس، محمداکبری نوشت: در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷، نمایندگان کلیه بندهای تصویبی بودجه ۹۷ را که با ایراد شورا مواجه شده بود مورد بررسی مجدد قرار دادند.

براین اساس نمایندگان با اصلاح بندی از لایحه بودجه برای رفع ایراد شورای نگهبان دولت را موظف کردند در زمینه حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی به صورت تدریجی اقدام کند. هر دهک شامل هشت میلیون نفر است که البته نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد شامل چه سطحی از درآمد می شود.

همچنین نمایندگان مجلس با اصلاح بندی از لایحه بودجه درآمدهای حاصل از فروش داخلی فراورده های نفتی را به منابع هدفمندی یارانه ها اختصاص دادند. ممنوعیت پرداخت هر گونه تسهیلات دولتی به مدیران و مقامات ، حذف سهم صندوق توسعه ملی، سهمی از درآمد فروش فراورده های نفتی، اصلاح سازو کار تامین کسری بودجه از حساب ذخیره ارزی، تعیین شرایط استفاده ازتسهیلات صندوق توسعه ملی، درسال ۹۷ و مجوز استفاده از تسهیلات فاینانس برای طرح های ریلی پس از مجوز رهبر معظم انقلاب از دیگر موارد بررسی نمایندگان  در روز گذشته بود که به منظور تامین نظر شورای نگهبان مورد تصویب قرار گرفت.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *