نگاه فارس
حیدر شیرازی،

نتانیاهو از جنگ جدید استقبال می کند؟

۲۴ دی ، ساعت ۱۳:۵۳

کاهش محبوبیت و چالش داخلی، می‌تواند مقدمه‌ای برای آغاز جنگ چهارم از سوی رژیم صهیونیستی برای اقناع جامعه صهیونیستی باشد. پیش از آغاز جنگ ۵۱روزه، نتانیاهو به دلیل معضلات اقتصادی و نیزگم شدن سه صهیونیست در الخلیل، تحت فشار بسیاری از سوی افکار عمومی بود.

نتانیاهو

به گزارش سرویس بین الملل نگاه فارس؛ حیدر شیرازی: در هفته های اخیر شهر تل آویو پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، شاهد اعتراضات علیه نتانیاهو بوده است. شب گذشته هم  هزاران نفر در تل‌آویو، در اعتراض به فساد دولتی کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای هفتمین هفته پیاپی در مرکز این شهر تظاهرات کردند. «یدیعوت آحرونوت» (بدون دادن رقم دقیقی از تظاهرات‌کنندگان) در گزارشی نوشت: هزاران نفر با حمل پلاکاردهایی با نوشته وزیر جنایت Crime  Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister خواستار استعفای نتانیاهو از این سمت و تمام اعضای فاسد کابینه او شدند. حزب «لیکود» (حزب نتانیاهو و حاکم بر کابینه رژیم صهیونیستی) اما مانند هفته‌های گذشته با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این تظاهرات، مدعی شد جریان چپ‌گرای سیاسی در اسرائیل، مشغول تفرقه‌افکنی و دو نیم کردن صهیونیست‌ها است.

این در حالی است که نتانیاهو طی ماه های گذشته  به خاطر ۳ پرونده فساد مالی، دریافت رشوه و سوء استفاده از قدرت، بارها مورد بازجویی پلیس قرار گرفت.

 

فرار از چالش؛ جنگی جدید

یکی از مؤلفه‌هایی که همواره رژیم صهیونیستی در خصوص رفتارهای خویش مدنظر دارد، اقناع و فریب افکار عمومی جامعه صهیونیستی مبنی بر وجود امنیت و اقتدار در مقابل فلسطینیان است. حل شدن بحران سوریه و حضور نیروهای مقاومت در مرزهای سرزمین های اشغالی، تداوم انتفاضه سوم، انجام عملیات استشهادی و حفر تونل‌ها در مرز غزه، دولت نتانیاهو را در معرض سؤال افکار عمومی در خصوص ناتوانی ایجاد امنیت قرار داده است.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشره در سایت عبری زبان «واللا» و روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، ۶۱ درصد سؤال شوندگان صهیونیستی ابراز عقیده کردند که امنیت‌شان از زمان شکلگیری انتفاضه قدس به خطر افتاده است و ۷۱ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی‌ها اعلام کردند که دولت نتانیاهو توانایی آرام کردن اوضاع و سرکوب انتفاضه را ندارد.

این کاهش محبوبیت و چالش داخلی، می‌تواند مقدمه‌ای برای آغاز جنگ چهارم از سوی رژیم صهیونیستی برای اقناع جامعه صهیونیستی باشد. پیش از آغاز جنگ ۵۱روزه، نتانیاهو به دلیل معضلات اقتصادی و نیزگم شدن سه صهیونیست در الخلیل، تحت فشار بسیاری از سوی افکار عمومی بود. نتانیاهو در آن مقطع به دنبال اقناع افکار عمومی، جنگی تمام‌عیار علیه غزه به بهانه‌ آزادسازی سه گم شده صهیونیست آغاز نمود.

به نظر می‌رسد، امروزه نتانیاهو برای حفظ قدرت خود از تحریف افکارعمومی به چالش یا نبردی بیرونی به دنبال تکرار سناریوی جنگ ۵۱ روزه است.  ضمن آنکه تداوم انتفاضه، رسیدن ناآرامی و احساس ترس به عمق تل‌آویو و فشار داخلی علیه وی به دلیل رسوایی اقتصادی اش نتانیاهو را در مقایسه با شرایط پیش از آغاز جنگ ۵۱روزه، در وضعیت اجتماعی و سیاسی مطلوب‌تری قرار نداده است. لذا تکرار آزمون جنگ ۵۱روزه برای فرار از این وضعیت و سرکوب انتفاضه دور از ذهن نیست.

در روزهای اخیر هم زمزمه هایی از سوی برخی مسئولین صهیونیستی برای آغاز جنگ جدید در نوارغزه یا جبهه شمالی در مرز لبنان شنیده می شود. یواف گالانت از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی، یحیی السنوار رئیس جنبش حماس در نوار غزه را  تهدید به ترور کرد. گالانت که آرزوی تصدی وزارت ارتش در کابینه آینده را دارد در یک جلسه گفته است: یحیی السنوار رهبر حماس در غزه اگر نسبت به تشدید شرایط علیه ما جرات به خرج دهد قطعا بهای سنگینی را خواهد پرداخت و ما او را از این بازی و زندگی حذف خواهیم کرد.

هم چنین پایگاه خبری عبری زبان والا فاش کرد که ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا مانور و تمریناتی را برای شبیه سازی جنگ در جبهه شمالی در مناطق کوهستانی الجلیل در مرزهای لبنان برگزار کرده است.

 

 

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *