نگاه فارس
کمیل خجسته

پهلوانان کار خودشان را بلدند؛ وزارت ورزش چه‌طور؟

۲۰ آذر ، ساعت ۸:۵۳

دولت اسرائیل هم جعلی است و هم متهم به نقض حقوق بشر؛ از نظر حقوقی دست حقوقدان‌ها پر است. از نظر حمایتی هم میلیون‌ها مسلمان و آزادی‌خواه در جهان هستند که منتظر دیدن نور هستند. کافیست تابیده شود تا کمپین‌ها فعال شوند و بر تصمیم‌گیران فشار مضاعف بیاوررند.

علیرضا کریمی

به گزارش نگاه فارس، دکتر کمیل خجسته: پهلوان کشور ما آقا علیرضا نباید می‌باخت. از سال ۱۹۷۹م به بعد صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا در مسابقات جهانی با تغییر قوانین تیم‌های ملی ایران را وادار کنند که با آن‌ها مسابقه دهند. ایران هم ابتدا اعلام می‌کرد که وارد مسابقه نمی‌شود چون حریف را به رسمیت نمی‌شناسد. قوانین با ورود جریمه‌های سنگین و محرومیت‌ها تغییر کرد. بعد ورزشکاران ایرانی به بهانه اعلام مصدومیت با اسراییلی‌ها وارد مسابقه نمی‌شدند تا اینکه قوانین تیم‌ها را ملزم کرد تا پزشکان فدراسیون جهانی برای بررسی وارد اردوی تیم ملی شوند و …. آن‌ها با همه ابزارشان تلاش می‌کنند تا ایران را وادار کنند که با آن‌ها مسابقه داده شود و ایران هم به قول حافظ هرگز به خود نپوشید این خرقه می آلود را.

هر کشوری که پایش را در زمین ورزش حرفه‌ای می‌گذارد؛ به فکر کسب بهترین نتیجه است. نتایج خوب، عزت و اعتماد به نفس ملی می‌آود. امروز از دیپلماسی ورزشی به عنوان یکی از عناصر سازنده قدرت نام برده می‌شود.  به همین دلیل پشت سر یک تیم قهرمان مربیان خوب و کادری متخصص قرار می‌گیرد. وظیفه این ترکیب متخصص، بهتر بودن نسبت به رقبا است و به همین دلیل دایم در معرض تکامل و تقویت است. مثلا اینکه از یک زمانی به بعد تیم‌های حرفه‌ای به کادر خود علاوه بر کمک‌مربی و بدنساز، روانشناس و متخصص تغذیه هم اضافه کردند.
در چنین میدان پیچیده‌ای ورزشکار نباید تنها وارد میدان شود. چه بهداد سلیمی باشی چه علیرضا کریمی باید علاوه بر کادر متخصص ورزشی، یک تیم حقوقی پشتیبان ورزشکاران باشند تا از لابلای قوانین بتوانند حق قهرمانان را بگیرند؛ بتوانند بر قوانین جاری اثر بگذارند؛ همان‌طور که دیگران این‌کار را می‌کنند. پشتیبان این تیم‌های حقوقی نیز همراه کردن برخی کشورها و راه‌انداختن کمپین‌های حمایتی بین‌المللی است تا از آن‌ها بتوان برای اعمال فشار برای تغییر قوانین یا اصلاح آن بهره برد. همان‌طور که در ماجرای پوشش بازیکنان زن مسلمان در مسابقات والیبال این کار شد و قوانین به همت ایران به نفع مسلمانان تغییر کرد.

دولت اسرائیل هم جعلی است و هم متهم به نقض حقوق بشر؛ از نظر حقوقی دست حقوقدان‌ها پر است. از نظر حمایتی هم میلیون‌ها مسلمان و آزادی‌خواه در جهان هستند که منتظر دیدن نور هستند. کافیست تابیده شود تا کمپین‌ها فعال شوند و بر تصمیم‌گیران فشار مضاعف بیاوررند.

باید وزارت ورزش ما برای چنین موضوعاتی یک نهاد متخصص فعال ایجاد کند تا بتواند برای قهرمانانمان یک سپر محکم دفاعی درست کند. باید کنار تشک هم مثل روی آن فعال‌تر شود. زحمت دارد اما شدنی است. ما باید هم حریفانمان را ببریم و هم در مقابل آدم‌کشان صریح و مقتدر بایستیم.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *