نگاه فارس
سخن سردبیر؛

فتنه گران دوباره تحریم می‌آفرینند؟!

۱۲ دی ، ساعت ۱۴:۵۷

اخر هفته گذشته بود که اعتراضاتی نسبت به مشکلات اقتصادی و گله‌مندی مردم در بعضی از شهرها صورت گرفت اما با به‌یک‌باره و با ورود عناصر منافقین و فتنه گران، ماهیت اعتراضات تغییر کرد و انگار عده‌ای آماده و منتظر بلند شدن صدای مردم، وارد میدان شدند تا از فرصت سوءاستفاده کنند.

به گزارش نگاه فارس، سخن سردبیر؛ بعد از فتنه ۸۸ بود که اغتشاش و فتنه‌ی فتنه گران در تهران و چند شهر دیگر دشمنان ایران اسلامی را امیدوار کرد که انگار خبرهایی است پس از موفقیت پیاده‌نظامشان در داخل اکنون نوبت آن‌ها است که طرح فشارهای بین‌المللی را تشدید کنند تا جمهوری اسلامی و حاکمیت هم از درون و هم از بیرون با چالش‌هایی دست‌وپنجه نرم کنند پس شدیدترین تحریم‌ها در سال‌های ۸۸ و ۸۹ در مقابل ایران اعمال شد که بهانه دشمنان برای آن، سرکوب اعتراضات مدنی و نقض حقوق بشر فتنه گران بود.

 

اواخر هفته گذشته بود که اعتراضاتی نسبت به مشکلات اقتصادی و گله‌مندی مردم در بعضی از شهرها صورت گرفت اما با به‌یک‌باره و با ورود عناصر منافقین و فتنه گران، ماهیت اعتراضات تغییر کرد و انگار عده‌ای آماده و منتظر بلند شدن صدای مردم، وارد میدان شدند تا از فرصت سوءاستفاده کنند.

اما مهم و حتی عجیب واکنش بسیار سریع و حتی با شدت و تعداد بالای مسئولین رسمی و رده‌بالا کشورهای مخالف جمهوری اسلامی نسبت به قضایا بود؛ اما با ورود پیاده‌نظام داخلی و منافقین و انحراف تجمعات و رفتارهای رادیکالی، لحظه‌به‌لحظه علت این شادی بچه‌گانه و کدهای ارسالی دشمنان به داخل مشخص می‌شد.

منافقین در شهرهایی حتی دست به ترور زدند و حتی ترور نیروی هوافضای سپاه در نجف‌آباد نشان می‌دهد انگار طعمه‌ها مشخص‌شده و هدفمند هم هستند. بدون شک پس از ایجاد ناامنی و تهدید امنیت داخلی، نیروی‌های امنیتی وارد صحنه می‌شوند و قائله پایان می‌یابد.

 

اما شاه‌بیت تصمیم احتمالی دشمنان اینجاست، توئیت ترامپ رئیس‌جمهور امریکا که گفت ما بشدت نگران نقض حقوق بشر در ایران هستیم. تد کروز سناتور برجسته آمریکایی روز بعد به ترامپ پیشنهاد می‌دهد برای احقاق و مراقبت از حقوق مردم ایران هر کاری که می‌تواند انجام دهد و امروز هم کارشناس اندیشکده بروکینز هم در آخرین نظر خود از احتمال افزایش تحریم‌ها علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر سخن گفته است.

 

نظرات مسئولین اروپایی و آمریکایی در خصوص واکنش و اعتراض به سرکوب اعتراضات در ایران بسیار زیاد است که پرداختن به همه آن‌ها این یادداشت را به درازا می‌کشاند اما یک کلمه مشترک است و آن‌هم «حقوق بشر»

 

متأسفانه باید گفت بررسی و نگاهی به واکنش‌ها و برنامه‌ی احتمالی ایالات‌متحده و اروپاییان دنبال‌رو کدخدا، دولتی که مذاکره با شیطان بزرگ را امکان‌پذیر می‌دانست، بزرگ‌ترین بازنده این بازی است.

دولت هم مجبور شده است برخلاف شعارها به رفتارهایی امنیتی و حتی نظامی برای سرکوب فتنه گران و بر هم زنندگان نظم و امنیت رو بیاورد و در سوی دیگر برجامی ازدست‌رفته دارد که شاید تا چند روز دیگر به دلیل مقابله با منافقین و سلطنت طبلان، محکوم‌به عدم رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی گردد و تحریم شود. چقدر این اتفاق آشنا است آنجا که دولتی محور شرارت نام گرفت.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *