نگاه فارس
امام جمعه شیراز؛

امید است مجموعه اقدامات به رفع بهبود معیشت منتهی شود

۷ شهریور ، ساعت ۱۳:۵۷

امام جمعه شیرازگفت:  امیدواریم مجموعه اقدامات و کارها به رفع مشکلات مردم و بهبود معیشت آنها منتهی شود.

به گزارش نگاه فارس، به نقل از ایرنا آیت الله اسدالله ایمانی شامگاه دوشنبه در بیستمین جشنواره شهید رجایی در شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت افزود: هستند مسئولانی که در دوره مدیریتشان با وجود کمبودها و مشکلات قدم های موثری برمی دارند که اقدام آنها شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد: امیدواریم مجموعه اقدامات و کارها به رفع مشکلات مردم و بهبود معیشت آنها منتهی شود.

امام جمعه شیراز بیان کرد: مسئولان در هر رده و جایگاه باید مردم را ولی نعمتان خود بدانند و حرمت آنها را کاملا حفظ کنند.

وی اظهار داشت: البته مردم هم بايد قدردان مسئولان بوده و مسئولان هم خود را خدمت‌گزار مردم بدانند.

امام جمعه شيراز در بخشي از سخنان خود، با تاكيد براينكه هر آنچه كه امروز در كشور اسلامي وجود دارد، به بركت خون شهدا و ايثار ايثارگران است، گفت: اگر امروز شهداي حرم نبودند، معلوم نبود دشمن تا كجا نفوذ مي‌كرد.

او بر لزوم پاسداشت حرمت و جايگاه خانواده شهدا از سوي همه خصوصا مسئولان تاكيد و خاطرنشان كرد: باید به طبقات مختلف جامعه به‌ویژه محرومان سرکشی داشته باشیم، هر گامی که در این راستا برداشته می‌شود از طواف حج ارزشمندتر است .

آيت‌الله ايماني با تاكيد براينكه خدمت به مردم ارزش و اعتبار محسوب مي‌شود و بايد اين خدمت را توسعه داد، گفت: بايد تلاش كرد تا تمام دستگاه‌هاي خدمت رسان خوب و برتر باشند و آن كسي كه مي‌خواهد يكي از آنها را انتخاب كند، به راحتي قادر به گزينش نباشد.

** معرفی دستگاه های برتر فارس

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس نیز در این آیین گفت: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی برای انتخاب دستگاه های نمونه در ۲ بعد شاخص های عمومی و اختصاصی انجام شده است.

ساسان تاجگردون افزود: پس از بررسی عملکرد تمام دستگاه ها، ۶ دستگاه شرکت سهامی آب منطقه ای فارس، شرکت گاز استان، شرکت آب و فاضلاب شیراز، دانشگاه علوم پزشکی فارس، بهزیستی و جهاد کشاورزی به عنوان دستگاههای نمونه استان در هر ۲ شاخص انتخاب شدند.

وی افزود: در شاخص های عمومی نیز ادارات دارایی، برق منطقه ای و استاندارد و در شاخص های اختصاصی نیز آب و فاضلاب روستایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور مالیاتی به عنوان دستگاه های نمونه انتخاب شدند.

او ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش نیز در شاخص محور دولت الکترونیک و هوشمند سازی و اداره کل راه و شهرسازی نیز در شاخص تکرم ارباب رجوع به عنوان دستگاه های برتر انتخاب شدند.

تاجگردون تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان دستگاه برتر در شاخص اقتصاد مقاومتی انتخاب شد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی فسا و اداره کل گمرکات استان فارس نیز ۲ مجموعه ای بودند که نسبت به سال گذشته ارتقاء رتبه ویژه داشتند.
در این آیین که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، از دستگاه های برتر در حوزه های مختلف و همچنین مدیران و کارمندان نمونه تقدیر شد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *